Hráme ľudové piesne z oblasti  Turca, Liptova, Oravy, Detvy, východného Slovenska,..

História

 

po kliknutí na foto sa spustí prezentácia ...

historia 6 historia 7 historia 6
historia 1 historia 5 historia 4

 

Rodinná muzika Hanuliakovcov bola zložená z troch generácií. Najstarší z jej členov - starý otec Vincent Hanuliak muziku v r. 1975 založil. Odvtedy prešla muzika niekoľkými zmenami a vystriedalo sa v nej viacero muzikantov - väčšinou členov rodiny. V súčasnej dobe terchovskú trojku predstavujú otec Miroslav - kontra a dvaja synovia: Michal - predník a Martin - terchovská basička. Od svojho založenia bola muzika Hanuliakovcov súčasťou folklórneho súboru Turiec, s ktorým absolvovala množstvo folklórnych vystúpení, festivalov a zahraničných zájazdov. Dodnes sa muzika pravidelne zúčastňuje tradičných Jánošíkových dní v Terchovej. Piesne vo svojom podaní prezentujú aj vydaním CD nosiča pod názvom "Tam poniže Rosutca".


.CD Hanuliakovci


Aktívne sa podieľali na vydaní CD nosiča ľudových piesní z Terchovej, Turca, Kysúc, Oravy a Liptova v spolupráci so sólistkou Jankou Holeštiakovou pod názvom " Cez ten kraj Žilinský".


.Cez ten kraj ŽilinskýV súčasnom období ľudová hudba Hanuliakovci značne rozšírila svoj repertoár a okrem regiónu Terchovej sa venuje materiálom so širšou pôsobnosťou. V ich repertoári nájdete piesne z oblasti Turca, Liptova, Oravy, Detvy, ale aj temperamentné tóny východoslovenského folklóru, rôzne zvykoslovia týkajúce sa jednotlivých ročných období / stavanie májov, fašiangy /, či svadobných zvykov ...